Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 08.07.2025, 13:00

Сайт вчителя трудового навчання Вирівської ЗОШ І-ІІ ст Ілляшенка Олександра Івановича

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [6]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 33
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Урок Токарна обробка металів
[ Викачати з сервера (79.0 Kb) ] 03.11.2013, 13:20

План-конспект уроку з трудового навчання.

Вирівська ЗОШ І-ІІ ступенів.

Вчитель Ілляшенко О.І.

Клас: 7.  Модуль «Онови технології токарної обробки металу.»

Тема: Технологія токарної обробки металів та виготовлення виробів.

Мета:

Навчальна: Ознайомити учнів з технологією токарної обробки металів, робочим місцем токаря , типами різців та їх застосуванням.

Навчити  вміло застосовувати типи різців і режими різання при

виготовленні деталей на токарному верстаті.

Виховна: Виховувати  охайність в роботі , почуття відповідальності , безпечне і аналітичне мислення , кмітливість , любов до професії токар.

Розвиваюча: Розвивати  вміння і навички застосування та використання токарних  різців , знання з технології токарної обробки металів.

Профорієнтаційна: Ознайомити учнів із особливостями професії – токар.

 

Об’єкт праці: заготовка болта L=30мм , d=6 мм.

 

Дидактичні засоби: Плакат «Різці для токарної обробки металу»

 

Інструменти та матеріали:  набір різців, заготовки металу L=60мм, d=10мм  штангенциркуль, підручники , зошити , інструкції по правилах  безпеки , технологічні картки, готові вироби. 

 

Обладнання: Токарний верстат для обробки металу ТВ-6

Тип: комбінований.

План.

І. Організаційна частина  1 хв.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу 7 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу 15 хв.

ІV. Закріплення нових знань 5 хв.

V. Вступний інструктаж  2 хв.

VІ. Самостійна практична робота учнів і інструктаж вчителя   45 хв.

VІІ. Заключний інструктаж   5 хв.

VІІІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими 10 хв.

 

Хід уроку.

І. Організаційна частина: Перевірка готовності до уроку , та відмічання відсутніх ,  призначення чергових.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:

Фронтальне опитування у вигляді розв’язання кросворда ( токарно- гвинторізний верстат).

 

По горизонталі:

5.Шлях переміщення різця за один оберт деталі.

                                                             ( Подача)

7.Масивна частина верстата , призначена для кріплення всіх механізмів.

                                                             ( Станина)

        8.Механізм , призначений для передавання руху обертання заготовки 

 від коробки швидкостей до коробки подач.

                                                            ( Гітара)

        9.Основний інструмент , який використовується на токарно –

           гвинторізному верстаті.

                                                                       ( Різець)

По вертикалі:

1.     Основна частина верстата , що приводить його в рух.

                                                                        ( Двигун)

2.     Механізм для кріплення і переміщення основного інструмента на

     токарному верстаті.

                                                                 ( Тримач)

3.     Елемент токарного верстата , що передає рух на пристрій , на  якому

     кріпиться заготовка.

                                                                 ( Шпиндель)

4.     Механізм для перетворення обертального руху ходового вала , або ходового гвинта на поступальний рух основного інструмента на токарному верстаті.

                                                                 ( Фартух)

6.Пристрій  для закріплення заготовки на токарному верстаті. 

                                                                 ( Патрон)

Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.

    Оцінюючи відповіді учнів , мотивую навчальну діяльність і  оголошую тему та мету заняття. Для кріплення деталей різних технологічних конструкцій використовують болтове з’єднання. Основним елементом такого з’єднання є болт, який ми сьогодні будемо виготовляти.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу:

    Одна з найбільш поширених токарних робіт - це обробка зовнішніх циліндричних поверхонь. Вона виконується прохідними різцями.

 Заготовка повинна бути закріплена в патроні з таким розрахунком, щоб її виліт був на 7 ... 12 мм більше, ніж необхідна довжина деталі. Цей припуск необхідний для обробки торців і відрізування деталі.

 Частоту обертання шпинделя і глибину різання при точінні вказують в технологічній або інструкційно карті.

 При установці глибини різання користуються лімбом поперечної подачі. У токарно-гвинторізному верстаті ТВ-6 при повороті цього лімба на одну поділку різець буде поданий на глибину різання, що дорівнює 0,025 мм (тобто ціна ділення лімба поперечної подачі дорівнює 0,025 мм). Діаметр зовнішньої поверхні деталі зменшиться при цьому на величину 0,025 х 2 = 0,05 мм. Загальне число поділок лімба а подачі різця визначають за формулою: а поперечне = (п - d) / 0,025, де D - діаметр заготовки, d - діаметр деталі.

      Після обточування зовнішніх циліндричних поверхонь часто виконують підрізування торця заготовки. Для цього застосовують різці: підрізні і прохідні (прямі, наполегливі).

 1 - прохідним прямим;

 2 - прохідним відігнутим;

 3 - прохідним затятим;

 4 - підрізним.


Ознайомлення із професією токар.

      Токар керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і

приладів. Основний зміст його роботи — обробка металу різанням, тобто

послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого

інструменту.

    Залежно від операцій токар може працювати на різних верстатах і

обточувати за допомогою різців на заготовці, що обертається,

циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлювати і розточувати

отвори, щоб надати деталі необхідну форму. За назвами верстатів

визначаються і токарні спеціальності: карусельник, револьверник,

розточник, напівавтоматник. Кваліфікованих спеціалістів, які опанували

всі види токарних робіт, називають токарями-універсалами. Робота

токаря-універсала пов'язана з виконанням різноманітних завдань:

продумуванням плану дій, вибором  режиму різання і необхідного оснащення, виконання розрахунків тощо.

   Йому необхідно забезпечити високу точність виготовлення деталей при значній  швидкості різання. Отже, токар повинен розбиратися у кресленнях,

технологічних картах, знати устрій, наладку і способи перевірки

верстатів на точність, геометрію ріжучого інструменту, правила його

заточування. Значну частину робочого часу займають

контрольно-вимірювальні операції, завдяки яким токар контролює хід

виробничого процесу і якість продукції.

Категорія: Мої файли | Додав: Володимир_Зеленський
Переглядів: 957 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz